DIY: Wykonaj zegar z guzików.

Autorką  tekstu i zdjęć jest Joanna Michalska Brzezińska, właścicielka sklepu Szmaciane Misie, blogerka  dla której szycie to rodzaj medytacji. Swoje potyczki z DIY dokumentuje tu: http://rekodziennik.pl/.  Szyje odkąd pamięta. Po opanowaniu umiejętności przyszycia guzika, zszycia dziury i podłożenia nogawek spodni, zauważyła, że igła z nitką i nawet mały kawałek materiału potrafią rozbudzić wyobraźnię. Być może to tylko pretekst by pobyć ze sobą samą ? Możecie być pewni, że nie raz zaskoczy Was swoimi pomysłami, a my Wam to z chęcią pokażemy :)

aDSCN5660

 

Po kilkutygodniowych poszukiwaniach fajnego, zabawnego zegara do mojej pracowni w końcu się poddałam. Postanowiłam wykorzystać to co mam i zrobić zegar sama. Od kilku lat zbieram guziki, więc wpadłam na pomysł by je w tym projekcie wykorzystać. Wybrałam 12 sztuk. Podczas realizacji zrozumiałam jednak, że zegar można wykonać bardzo szybko i łatwo, dlatego za kilka miesięcy pewnie zdecyduje się na inna kolorystykę. Inne guziki i tkaninę. Frajda niesamowita. Który producent zegarów daje mi taką możliwość. Niech żyje „hand made”

aDSCN5566

Aby wykonać zegar z guzików potrzebujesz : tamborek drewniany, kawałek kartonu w wielkość A4, ołówek, watolina, mechanizm do zegarka, baterię, tkaninę, guziki, nożyczki, igłę i nitkę.

aDSCN5570

Krok 1. Z kartonu odrysowujemy koło w wielkości zakupionego tamborka. Wycinamy.

aDSCN5587

aDSCN5596

Krok 2. Decydujemy się na wybór tkaniny i guzików. Przykładając tamborek do tkaniny, rozkładając guziki i wskazówki łatwo można sobie wyobrazić efekt końcowy. Zachęcam do wielu prób. Ja zdecydowałam się na pastelowe błękity.

aDSCN5607

aDSCN5614

Krok 3. Wycinamy z watoliny koło w wielkości zakupionego tamborka. Układamy watolinę wewnątrz.

aDSCN5620

Krok 4. Kładziemy wybraną tkaninę.

aDSCN5627

Krok 5. Przykładamy drugie koło tamborka [większe] i skręcamy by mocno przytrzymać tkaninę.

aDSCN5630

aDSCN5635

Krok 6. Przyszywamy guziki jednocześnie zszywając ze sobą warstwę tkaniny, watoliny i kartonu.

aDSCN5640

Krok 7. Przyszywamy 12 wybranych przez siebie guzików. Zachęcam do różnych wzorów i kolorów.

aDSCN5648

Krok 8. Mocujemy mechanizm zegara. Wybieramy środek i nożyczkami robimy dziurę. W dziurę wkładamy gwint zegara.

aDSCN5653

aDSCN5658

Krok 9. Przykręcamy gwint śrubą. Zegar prawie jest już gotowy. Pozostało nam tylko przymocować wskazówki.

aDSCN5671

Zegar gotowy. Nie pozostaje mi nic innego, jak po prostu zachęcić Was do wykonania podobnego. Pozdrawiam Was serdecznie, tym-czasem … tik, tak.

 

 

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Dominika Zubiel

napisał na 14.09.2015 - 16:27.

O Dominika

Social Media Ninja, wyznaje zasadę You only live online. Przeczytała pół internetu, sama uwielbia tworzyć ciekawy content. Absolwentka projektowania ubioru z marzeniem o zostaniu redaktorem w dziale mody polskiej edycji Vogue. Stawia na ciągły rozwój i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. » więcej od Dominika

Comments