Tutorial DIY: piękne słoiki do przechowywania.

Autorką  tekstu i zdjęć jest Joanna Michalska Brzezińska, właścicielka sklepu Szmaciane Misie, blogerka  dla której szycie to rodzaj medytacji. Swoje potyczki z DIY dokumentuje tu: http://rekodziennik.pl/.  Szyje odkąd pamięta. Po opanowaniu umiejętności przyszycia guzika, zszycia dziury i podłożenia nogawek spodni, zauważyła, że igła z nitką i nawet mały kawałek materiału potrafią rozbudzić wyobraźnię. Być może to tylko pretekst by pobyć ze sobą samą? Możecie być pewni, że nie raz zaskoczy Was swoimi pomysłami, a my Wam to z chęcią pokażemy :)

DSCN6051

Czy też ogarnia Was smutek, gdy po zjedzonych oliwkach  ŻAL jest wyrzucić słoik do śmietnika ? Ja tak mam. Dlatego postanowiłam połączyć dwie moje słabości : SŁOIKI i GAŁKI DO MEBLI. Wykonanie – łatwe. Przyjemność z oglądania ich na półce – wielka.  Radość z wykorzystania słoików – bezcenna. Do dzieła !

 Krok nr 1. Zbieramy potrzebne materiały: słoiki, gałki do mebli [ja wykorzystałam gałki ze sklepu Regałka], farba do malowania wieczek, taśma malarska, pędzel, śrubokręt.

DSCN5906

Krok nr 2. Obklejamy słoik taśmą malarską. W ten sposób ułatwiamy sobie malowanie wieczka.

DSCN5922

DSCN5926

Krok nr 3. Malujemy wieczka farbą.

DSCN5938

Krok nr 4. Po pomalowaniu wieczka – czekamy odpowiednią ilość godzin, zgodnie z czasem wskazanym przez producenta farby.

DSCN5955

Krok nr 5. Odklejamy taśmę malarską.

DSCN5963

Krok nr 6. Papierem ściernym robimy tzw „przecierki” . Ten krok można potraktować jako nie obowiązkowy. Ja wybrałam „efekt vintage”. Czynność tę powtórzyłam 4 razy, tyle ile miałam słoików.

DSCN5964

DSCN5975

Krok nr 7. Śrubokrętem robimy dziurę w każdym wieczku.

DSCN5987

Krok nr 8. Wkręcamy w wieczko gałkę. Przykręcamy.

DSCN6004

Krok nr 9. Słoiki z gałkami do przechowywania różności prawie gotowe.

DSCN6008

Krok nr 10. Słoiki należy uzupełnić.

DSCN6076

DSCN6071

Słoiki do przechowywania różności, ozdobione gałkami do mebli GOTOWE. Mam nadzieje, że mój tutorial zachęcił Was do zachowania słoików i poszukiwań ciekawych gałek. Chętnie zobaczę Wasze realizacje. Piszcie lub wklejajcie zdjęcia. Jeżeli uzbieracie całą piwnicę pustych słoików to zaglądajcie do Rękodziennika, obiecuję kilka innych pomysłów na wykorzystanie słoików.

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Dominika Zubiel

napisał na 05.11.2015 - 15:34.

O Dominika

Social Media Ninja, wyznaje zasadę You only live online. Przeczytała pół internetu, sama uwielbia tworzyć ciekawy content. Absolwentka projektowania ubioru z marzeniem o zostaniu redaktorem w dziale mody polskiej edycji Vogue. Stawia na ciągły rozwój i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. » więcej od Dominika

Comments