Projekt Pracownia: Świetnie zorganizowany świat Gumberry.

_MG_3897

Dziś do swojej domowej pracowni zaprasza nas Iga, właścicielka marki Gumberry. Pracująca mama, która pomiędzy projektowaniem plakatów, zabawia córkę. Zainspirowana skandynawskim stylem umieszcza na grafikach sentencje i rysunki, które przekazują emocje. Zapraszamy was do świetnie zorganizowanego świata kobiety pracującej, która żadnego artystycznego wyzwania się nie boi. 

1. Dziękuję, że wzięłaś udział w “Projekcie Pracownia” i otworzyłaś przed nami swoją twórczą przestrzeń. Jak zaczęła się Twoja przygoda z tworzeniem pięknych grafik, plakatów, typografii?

Jeszcze na studiach zaczęłam pracę na kreatywnych etatach – to w galerii, to przy projektowaniu wnętrz, a ostatnie 4 lata byłam głównym specjalistą w Urzędzie Miasta Gorzowa – Plastykiem Miejskim. Projektowanie plakatów na początku było hobby, dawałam ujście swojej kreatywności trochę zblokowanej przez przepisy i procedury urzędowe. Zainspirowana skandynawskimi dekoracjami wypatrzonymi na Pintereście postanowiłam przełożyć je na polskie podwórko. Pierwsze wydruki zawisły w naszym mieszkaniu lub powędrowały w prezencie do znajomych i rodziny. Wkrótce znaleźli się chętni by je kupować a ja w tym czasie przeszłam na zwolnienie lekarskie a następnie urlop macierzyński, więc miałam sporo czasu by na spokojnie temat rozwinąć.

2. Jesteś młodą mamą, na zdjęciach widać małego szkrabka. Czy pracujesz z “dzieckiem pod pachą”? Jak radzisz sobie z realizacją zamówień?

Dokładnie tak! pracuję z “dzieckiem pod pachą” – jest moją małą asystentką. Na naszym profilu na instagramie widać “od kuchni” jak sobie radzę a raczej staram się :) – córka z pasją rozwija folię bąbelkową, podkrada etykiety adresowe… Na pakowanie paczek wykorzystuje czas, gdy babcia zabiera ją na spacer lub bawi się z tatą, a wieczorami, gdy już zaśnie siadam do projektowania nowych wzorów, wystawiania faktur, odpisywania na e – maile klientów. I tak to się kręci :)

3. Co inspiruje Cię do tworzenia nowych wzorów?

Inspiracji szukam wszędzie – we wnętrzarskiej prasie, w przepastnych zasobach Pinterest, czasem trafiam na jakiś fajny cytat w książce. Pomysły podsuwają mi też klienci aktywni na profilu marki na Facebooku i z nimi też konsultuję jakie kolejne projekty mają trafić do sprzedaży organizując np bitwy plakatów.

4. Jak wyobrażasz sobie swoją markę za 5 lat? 

Za 5 lat chciałabym mieć z tego taką samą frajdę jak teraz, chciałabym, żeby plemię Gumberry wciąż rosło w siłę i żeby koncepcja rozszerzenia działalności, którą planuję na 2016 miała już ugruntowaną pozycję, zastępując mi pracę na etacie i pozwalając cieszyć się czasem spędzanym w domu z rodziną.

5. Czy od zawsze zajmowałaś się kreatywnym działaniem i sztuką?

Już w przedszkolu wszystkie koleżanki prosiły mnie bym rysowała dla nich księżniczki… I tak ukończyłam najpierw Liceum Plastyczne, a później studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – jestem dyplomowanym krytykiem i promotorem sztuki.

_MG_3831gumFotorCreated_MG_3918 _MG_3926jaiksxhkss_MG_3934 _MG_4595

1409251665-153

_MG_4617

_MG_4626

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Dominika Zubiel

napisał na 09.11.2015 - 17:07.

O Dominika

Social Media Ninja, wyznaje zasadę You only live online. Przeczytała pół internetu, sama uwielbia tworzyć ciekawy content. Absolwentka projektowania ubioru z marzeniem o zostaniu redaktorem w dziale mody polskiej edycji Vogue. Stawia na ciągły rozwój i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. » więcej od Dominika

Comments