Tutorial DIY: Renifer

Autorką tekstu i zdjęć jest Joanna Michalska Brzezińska, właścicielka sklepu Szmaciane Misie, blogerka, dla której szycie to rodzaj medytacji. Swoje potyczki z DIY dokumentuje tu: http://rekodziennik.pl/. Szyje odkąd pamięta. Po opanowaniu umiejętności przyszycia guzika, zszycia dziury i podłożenia nogawek spodni, zauważyła, że igła z nitką i nawet mały kawałek materiału potrafią rozbudzić wyobraźnię. Być może to tylko pretekst by pobyć ze sobą samą? Możecie być pewni, że nie raz zaskoczy Was swoimi pomysłami, a my Wam to z chęcią pokażemy :)

DSCN6547

Kometek , Amorek, Błyskawiczny, Fircyk, Pyszałek, Tancerz, Złośnik, Profesorek i Rudolf czerwononosy to dziewięciu latających reniferów, które ciągną sanie Świętego Mikołaja. Za kilka tygodni Święta, zatem  jest odpowiedni czas, by wieczorami zasiąść w wygodnym fotelu,  i z igłą i nitką w dłoniach szyć dziewięciu wspaniałych. Warto przecież pomóc Świętemu, może przyleci saniami i prezent przyniesie ?

Do wykonania Renifera potrzebujemy :  kawałków materiałów, wyciętych szablonów, drobnych kamyczków, watoliny, guzików, wstążek, sznureczków, nici, igły, nożyczek.

DSCN6388

Krok nr 1. Odrysowujemy szablony.

DSCN6395

Krok nr 2. Wycinamy szablony z odpowiednich tkanin. Dobra rada : głowę warto wyciąć z materiału gładkiego, by lepiej było widać nos i oczy.

DSCN6403

Krok nr 3. Zszywamy tułów. Zachowujemy otwór, który umożliwi nam wypchanie drobnymi kamykami i watoliną.

DSCN6407

Krok nr 4. Zszywamy ze sobą rogi. Wykonujemy to po obu stronach, jednakowo.

DSCN6412

Krok nr 5. Przekładamy tułów na prawą stronę. Wypełniamy go do wysokości 1/3 drobnymi kamykami [ ta czynność pozwoli nam obciążyć tułów, dzięki temu Renifer nie będzie się przewracał ].

DSCN6423

Krok nr 6. Pozostałą część tułowia 2/3 wypełniamy watoliną. Zaszywamy otwór.

DSCN6431

Krok nr 7. Zszywamy głowę. Przekładamy na prawą stronę i wypychamy watoliną.

DSCN6434

Krok nr 8. Przyszywamy głowę do tułowia.

DSCN6438

Krok nr 9. Zszywamy ręce.

DSCN6447

Krok nr 10. Wypychamy zszyte ręce watoliną. Zaszywamy otwór.

DSCN6450

Krok nr 11. Przyszywamy ręce guzikami do tułowia.

DSCN6454

Krok nr 12. Zszywamy rogi renifera.

DSCN6460

Krok nr 13. Wypychamy rogi Renifera watoliną.

DSCN6470

Krok nr 14. Przyszywamy rogi do renifera, z tyłu głowy.

DSCN6482

Krok nr 15. Haftujemy nos. Dobra rada : im większy nos tym Renifer atrakcyjniejszy.

DSCN6492

Krok nr 16. Haftujemy oczy.

DSCN6503

Krok nr 17. Zawiązujemy kokardkę. Dobra rada : na szyi Renifera można zawiązać zrobiony na szydełku szalik, sznureczek z dzwoneczkiem, kokardkę z wstążki.

DSCN6521

KONIEC. Renifer gotowy. Czas zabrać się za szycie kolejnych ośmiu.

W moim zaprzęgu Świętego Mikołaja są trzy Renifery. Zdecydowałam, że będzie to : Fircyk, Tancerz i Profesorek. A Ty którego postanowiłaś uszyć

DSCN6547

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Dominika Zubiel

napisał na 16.11.2015 - 11:46.

O Dominika

Social Media Ninja, wyznaje zasadę You only live online. Przeczytała pół internetu, sama uwielbia tworzyć ciekawy content. Absolwentka projektowania ubioru z marzeniem o zostaniu redaktorem w dziale mody polskiej edycji Vogue. Stawia na ciągły rozwój i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. » więcej od Dominika

Comments