TRENDY: Historia naturalna

Obecnie media i niemal niczym nieograniczone możliwości w zakresie podróży pozwalają nam codziennie napawać się bogactwem różnorodnej fauny i flory, obrazami zjawisk, miejsc czy ludzi z najbardziej dzikich zakątków świata. Przyroda oferuje mnogość kształtów, faktur, struktur i barw, która od wieków inspiruje ludzkie umysły do tworzenia bez względu na dziedzinę. Okazuje się, że i w tym sezonie trendy mocno zakorzeniły się w naturze! W dodatku z egzotycznej dżungli czerpią pełnymi garściami zarówno projektanci związani z przemysłem wnętrzarskim jak i Ci, których serce bije dla mody.

 

fotorcreatedeehs

 

Namiastka dziczy

Palmy, liście bananowca, egzotyczne kwiaty i zwierzęta to wbrew pozorom propozycje nie tylko dla odważnych. Dekoratorzy wnętrz pokochali paletę szlachetnych zieleni, gdzie szmaragd, butelkowa i mięta tworzą aurę tajemniczości i wyrafinowanej elegancji. W połączeniu ze złotem, miedzią i skórą można przywrócić świetność stylu art deco. Natomiast zestawienie tejże palety z florystycznymi motywami rodem z dżungli w kontekście kontrastowej, eklektycznej aranżacji będzie ukłonem w stronę nowoczesnej świeżości. Jak się okazuje, czasem wystarczy jeden ciekawy print lub misa o zaskakującym kształcie i…jesteśmy w domu. Albo dżungli.

 

sfzdgsd

fotorcreated

fotorcreatedasdawetwasd

fotorcreatedwersr

 

Jak łatwo zauważyć, projektanci mody również postawili zieleń, szczególnie jej ciemniejsze odcienie, na piedestale. Wybiegi opanowała butelkowa zieleń, szmaragd i ich zgaszone tonacje. Łączy się je z przepychem połyskliwych kamieni, złotem, szalonymi haftami i printami o tematyce kwiatowej albo motywami dzikich zwierząt. Nowe prawo dżungli niesie ze sobą proste zasady: im więcej i bardziej kolorowo, tym lepiej. I choć nie brakuje neutralnych kolorów ziemi, to mimo wszystko pierwszeństwo głosu mają krzykliwe detale. Misternie zdobione, o intrygujących wzorach lub po prostu w rozmiarze maxi, które gwarantują ciekawskie spojrzenia.

 

fotorcreatedfdrg

fotorcreatedsdfaga

 

Skarby ziemi

Zasoby naturalne to niewyczerpany temat we wzornictwie. Urodzaj struktur i wariacji kolorystycznych minerałów, nieregularność pigmentów i wzorów charakterystycznych dla danych skał, czy wreszcie proste piękno drewna a i tak to tylko część tego, co ma do zaoferowania natura. Do tego wszystkiego dochodzą kruszce takie jak złoto, srebro czy miedź w całej swojej metalicznej krasie, choć częściej jako detal. Neutralne, zimne odcienie kamieni i metali swobodnie łączą się z miękkimi strukturami drewna, skóry czy korka. Wnętrza urozmaici miks powierzchni: matowych i błyszczących, gładkich i chropowatych. Do kolorów ziemi przyłączą się akcenty pasteli, czasem pojawią się nasycone barwy z palety etno lub soczyste owocowe nuty. Wolno nam wiele, ale trzeba pamiętać o umiarze, by w domu móc czuć się…jak w domu.

 

dgzxfhgxfgh

 

Moda i w tym nurcie łączy siły z wnętrzarskimi inspiracjami, bo paleta ziemistych i metalicznych odcieni święci triumfy, co szczególnie mocno widać w propozycjach dodatków i biżuterii. Srebro, złoto i miedź łączą się z ciekawymi fakturami i innymi materiałami, gładko opływają blaskiem, czasem też z matowym wykończeniem. Inspiracje delikatnymi, pastelowymi kamieniami naturalnymi, kryształami, nieregularnością ich kształtów czy gładkimi szlifami wyraźnie odciskają się w pomysłach projektantów. Drewniane obrączki czy kubki powleczone 24 karatowym złotem są dowodem na to, że nie ma połączeń niemożliwych i nowy sezon otwiera się na eksperymenty. Migracje trendów i ich przenikanie się na przestrzeni dziedzin to w pełni naturalne zjawisko. I natura zawsze ma tu coś do powiedzenia.

 

dfzgdfg

fotorcreatedweta

 

 

 

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Comments