Jak sobie pościelisz, tak Ci się przyśni

Choć brzmi to niedorzecznie, trzeba pamiętać, że aż połowę życia spędzamy we śnie i ma on ogromne znaczenie dla jakości tej drugiej połowy, która toczy się w większej mierze poza sypialnią. Najnowsze badania dowodzą, że najbardziej wartościowy dla zdrowia sen zależy od genetycznego uwarunkowania zegara biologicznego i nie zawsze, jak amen w pacierzu, musi trwać tych osiem magicznych godzin. Co więcej, naukowcy zgodnie przyznają, że na jakość snu, poza samą biologią, duży wpływ ma… wystrój sypialni i łóżko. I nie sposób się nie zgodzić, że w przyjemnym otoczeniu zupełnie inaczej liczy się barany, jeśli w ogóle jest to konieczne. Materiał, z którego wykonano posadzkę, kolory ścian i dodatków, obecność roślin, czy wreszcie oprawa naszego łóżka, to kluczowe zagadnienia. Wiosna za pasem i warto się dobrze wysypiać, by nic nam nie umknęło w ciągu coraz dłuższych dni. Podsumowując – urządzenie sypialni przyjaznej spoczynkowi to zadanie wymagające rozmysłu i fantazji.

zdjęcia: Pinterest.com

Niech Twoja sypialnia zakwitnie dosłownie i w przenośni! Tapety z motywami roślinnymi, kwiatowe pościele, drewno i dużo zieleni zapewnią ci wieczory i poranki pełne estetycznych wrażeń. Czasem poczujesz aurę grzybiarskich wycieczek po lesie, czasem dziką przygodę w gęstwinie dżungli a równie dobrze w objęcia Morfeusza wepchnie cię klimatyczny ogród pełen kwiatów.

zdjęcia: DaWanda.pl

Biel i czerń z dodatkiem zieleni, to propozycja dla tych, których nadmiar wzorów i kolorów rozprasza. Ukojenie natomiast znajdą oni w prostych formach i subtelnych kontrastach. W takiej sypialni drewno i metal mogą się pogodzić, choć wymaga to wprawnego oka. Rośliny są mile widziane, ale tylko te rozsądne, którym nie przyjdzie na myśl, by się panoszyć w przestrzeni. Do tego trochę typografii i nie trzeba książki, by zmożył nas sen.

zdjęcia: Pinterest.com

zdjęcia: DaWanda.pl

 

Akwarelowe maziaje kojarzą się z niebem, wodą, przyjemną lekkością, od której już tylko krok do prawdziwego wyciszenia. Subtelne, rozmyte linie i efekt cieniowania przy odpowiednich, stonowanych kolorach to świetne rozwiązanie w przypadku ścian i pościeli. Pastele zdziałają cuda, szczególnie w towarzystwie nieregularnych, abstrakcyjnych wzorów, stworzonych jakby od niechcenia, które pokocha twoja wyobraźnia. Otwórz umysł na totalne rozluźnienie, bo również błękit, granat, szarości i biel w towarzystwie miękkich faktur mogą sprawić, że przyśni Ci się mały raj. A może rano wszystko wszystko się sprawdzi?

zdjęcia: DaWanda.pl

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Comments