5 polskich tras wymarzonych na poranny jogging

Jogging to nie tylko jedna z najtańszych, ale także najzdrowszych aktywności fizycznych. Nie dość, że poprawia ogólną kondycję i wydolność organizmu, to także genialnie porządkuje wszystkie myśli. Poranna przebieżka nie musi jednak wyglądać codziennie tak samo. Im ciekawsze miejsca wybierasz, tym mniej myślisz o samym biegu, a po prostu podziwiasz widoki, relaksujesz się i biegniesz szybciej, dalej niczym Forrest Gump. Oto nasz ranking pięciu najlepszych na świecie tras biegowych, których łatwo nie zapomnisz. Do biegu, gotowi, start!

1. Solina

Kochasz Bieszczady? Wybierz niezwykle malowniczą trasę wzdłuż linii brzegowej Jeziora Solińskiego. Zacznij jogging w Solinie i biegnij aż do Polańczyka – cudnego, polskiego uzdrowiska. Nawet nie zauważysz, że przemierzysz dystans około 9,5 kilometra, podziwiając piękne, bieszczadzkie krajobrazy.

Źródło zdjęcia: www.port-solina.pl

  1. 2. Hel 


Potrzebujesz maksymalnej ciszy i otwartej przestrzeni? Zacznij więc swój bieg na początku Polski, dosłownie. Mierzeja Helska to nie tylko mekka kitesurfingu, ale też biegaczy kochających naturę oraz plaże wolne od parawanów. Zacznij trening w Helu i z ulubioną muzyką w uszach biegnij do Juraty. To równe 10 km!

Źródło zdjęcia: www.PolishSea.com

  1. 3. Góry Stołowe


Nie boisz się wyzwań i prawdziwego wycisku? Góry Stołowe będą idealne na rozpoczęcie przygody z tzw. joggingiem górskim. Zmęczenia nie zauważa się właściwie dzięki zróżnicowanym widokom. Nie musisz od razu startować w Maratonie Gór Stołowych, ale możesz podążyć częścią jego trasy. Bieg zaczynasz i kończysz w Schronisku Pasterka, zmyślnie łącząc szlak niebieski, żółty i zielony. Na odcinku ok. 8,5 km zobaczysz łąki, skałki, wielkie głazy oraz las. Warto!

Źródło zdjęcia: www.niecoinaczej.pl

  1. 4. Warszawa


W mieście też można biegać. Parki, Las Bielański czy Kabacki są oczywiste. Warto jednak znaleźć trasę miejską, ale jednocześnie lekko dziką. W Warszawie możesz pobiec około 10 kilometrową dziką ścieżką wzdłuż prawego brzegu Wisły. Ciągnie się ona
od mostu Grota-Roweckiego do mostu Siekierkowskiego, Podobno to przyrodniczy ewenement europejski. Widok panoramy Warszawy podczas zachodu słońca – bezcenny.

www.warsawteller.wordpress.com

  1. 5. Puszcza Notecka


Bieganie to swoista medytacja, która wymaga ciszy, skupienia i… zapachu żywicy. To ostatnie doznanie gwarantuje spokojny bieg w Puszczy Noteckiej. Trasa zależy od ciebie. Możesz zasugerować się odcinkiem Maratonu Puszczy Noteckiej lub po prostu biec przed siebie, wsłuchując się w dźwięki bezkresnego lasu.

Źródło zdjęcia: www.biegologia.pl

Jeśli lubisz kolor i kreatywny look podczas treningu, wybierz polską metkę. Na rynku pojawia się coraz więcej sportowych marek, których produkcja od projektu, odszycia, wzoru po dobór tkaniny i technologii zasługuje na miano w 100% made in Poland. Od dziś nie musisz wyglądać jak wszystkie koleżanki na ścieżce biegowej. Wyróżnij się! Wybierz polskie, piękne leginsy, koszulkę czy bluzę, załóż wygodne buty i po prostu pobiegnij.

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Magdalena Chmielewska

napisał na 16.03.2017 - 01:47.

Kategoria: Aktualności

Tags: , ,

Komentarz

  1. Krzysiek (26.04.17 19:27 Uhr)

    Polecam hel, byłem, widziałem. Cudne trasy i święty spokój pod warunkiem bycia nie w zsezonie :)

Comments