Naturalnie, że naturalne! Święto ciała.

Natura nie żartuje! Wiosna rozgościła się już na dobre, co potwierdzają usiane pąkami gałęzie i …coraz śmielej eksponowane ciała.  Bez obaw można zacząć całkiem ciepło myśleć o lecie, ba, nawet trzeba! I to nie tylko w kontekście urlopu. Po zimie Twoje ciało potrzebuje kilku zmian, by przestawić się na tryb “aktywność i słońce”. To też dobry czas, by wprowadzić w życie kilka pozytywnych wzorców o zbawiennym wpływie na ciało i ducha. Kluczem do sukcesu będą tutaj ruch, naturalna pielęgnacja i sezonowa kuchnia bez ulepszaczy.

Zanim media zarzucą nas wytartymi sloganami krzyczącymi zewsząd “przygotuj ciało na bikini”, “schudnij po zimie” czy “zamień oponkę na kaloryfer”, pomyśl o tym, czego naprawdę Ci potrzeba. Odpowiednio dobrane aktywności fizyczne, bez wymuszonego medialną nagonką forsowania się, ukoją nerwy, poprawią kondycję i faktycznie wpłyną na sylwetkę. Zinterpretuj święto ciała po swojemu, ale pamiętaj, że zdrowie i dobre samopoczucie są najważniejsze. Twój organizm sam podpowie, czego mu brak.

Jedz sezonowo i wybieraj ze straganów oraz sklepowych półek świeże, rodzime produkty prosto od producentów. W przypadku wszelkich przetworów kieruj się zasadą “im mniej, tym lepiej” przyglądając się etykietom, bo naturalnie też można konserwować. Czerp pełnymi garściami z bogatych ofert gospodarstw rolniczych, które poza swoimi plonami w czystej postaci zajmują się również tworzeniem znakomitych receptur zamkniętych w słoikach i butelkach. A tam po prostu natura i smak!

Manufaktura Cieleśnica

Powrót do korzeni może wyjść tylko na dobre. Przekonaj się do eliminacji chemii z pielęgnacji, posiłków, gospodarstwa domowego – tylko pozornie wydaje się niemożliwe. Bezwiednie uzależniamy się od produktów, marek czy rytuałów i ciężko uwierzyć w szkodliwość większości z nich. A realnie szkodzą: trują, przyspieszają procesy starzenia, stają się zaczątkiem wielu schorzeń i chorób m.in alergii i nowotworów, których można uniknąć. Czytaj dokładnie etykiety produktów, które stosujesz – najlepsze są krótkie, zwięzłe składy bez całej listy wypełniaczy, chemicznych dodatków i konserwantów. Naturalne kosmetyki odżywią i wzmocnią skórę, przywrócą jej też blask i elastyczność. Dla tego największego z naszych organów krótki skład też ma znaczenie! Stajemy się bardziej świadomymi konsumentami, kupujemy mniej a lepiej i właśnie na przykładzie kosmetyków widać to wyraźnie. Oferta kosmetyków naturalnych na naszym rynku wciąż się poszerza, powstają kolejne marki, nowe lepsze receptury oraz wydarzenia dedykowane miłośnikom takiej pielęgnacji.

Mydlarnia 4 Szpaki

Make Me Bio

Mydłostacja

Lush Botanicals 

 

Za nami Piękne Targi, ale z końcem kwietnia w Warszawie można będzie jeszcze odwiedzić targi kosmetyków naturalnych Ekocuda. To już druga edycja wydarzenia, gdzie poza wystawcami organizatorzy postawili również na panele wykładowe i solidną dawkę kosmetycznej edukacji. Będzie to okazja do spotkania z Tomkiem z Mydlarni 4 Szpaki, który wyjawi Wam sekrety tylko pozornie zwykłego mydła.

DaWanda poleca: Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Comments