5 stołów wielkanocnych sprzyjających hygge

Zgodnie z duńską sztuką hygge, jedną z najważniejszych rzeczy, które prowadzą do szczęścia jest wspólne biesiadowanie, spotykanie najbliższych i czerpanie przyjemności z jedzenia prostych, przygotowanych z sercem potraw. Wielkanoc jest więc idealną okazją, by razem z rodziną i przyjaciółmi zjeść domowy żurek z białą kiełbasą, skosztować aromatycznej pieczeni mamy, domowej babki od babci czy doskonałego, chrupiącego i jeszcze ciepłego chleba upieczonego przez dziadka. Pamiętajmy jednak, że tak samo jak doskonałe potrawy, klimat i poczucie ogólnego szczęścia podsyca wygląd stołu. Przy odrobinie fantazji i manualnych zdolności można wyczarować cuda.

1. Złoto na marmurze

Tylko pozornie takie połączenie może wydawać się zimne. Jednak, kiedy postawimy na stole świeżo cięte kwiaty, a na talerzu położymy ręcznie wykonaną marmurkową pisankę, wprawimy wszystkich w zachwyt. Ten stół aż prosi się o pachnącą, polukrowaną lub opruszoną cukrem pudrem drożdżową babę wielkanocną.

http://stylecurator.com.au/5-fabulous-easter-table-setting-ideas/

Źródło: www.cocokelley.com

2. Czerń i złoto

Zgodnie z hygge, czerń jest jednym z kolorów sprzyjających ogólnemu poczuciu szczęścia. Uspokaja, wprowadza wyjątkową, odświętną atmosferę. Czerń w klasycznym połączeniu z bielą i złotem z pewnością zachwyci wielbicieli minimalizmu. Lekkości dodadzą efemeryczne, białe piórka zawieszone na gałązce, złote jajka czy galaktyczne pisanki.

Źródło: www.trendenser.se

 3. W odcieniach zieleni

Bliskość natury i zieleni budzącej się do życia warto przenieść bezpośrednio na wielkanocny stół w postaci delikatnych zielonych akcentów. Wykorzystamy w ten sposób modny w tym sezonie kolor greenery, ale w jego najlepszym wydaniu. Dla dopełnienia całości stwórzmy wielkanocny ogród w słoju zamiast klasycznego stroika, a z zielonych serwetek wyczarujmy zajączki.

Źródło: www.theperfectpalette.com, www.availableideas.com

4. Biel i drewno

W skandynawskich wnętrzach łączących biel z drewnem idealnie sprawdzi się lekko rustykalny, wielkanocny stół w barwach natury. Jeśli mamy piękny, drewniany stół, nie kładźmy obrusa a jedynie jasną, ręcznie tworzoną ceramikę. W ramach dekoracji dodajmy kilka przepiórczych jaj czy pisanki w stylu ombre.

Źródło: www.wunderschoen-gemacht.blogspot.de

5. Pastelowe love

Moda na pastele chyba nigdy nie minie. Stół w jasnych, ciepłych kolorach sprawdzi się w kobiecych, słonecznych wnętrzach. Na takim stole nie może zabraknąć modnych w tym sezonie kwiatów: piwoni czy jaskrów. Warto też postawić na środku stołu piękną ceramiczną misę wypełnioną błękitnymi i pudrowo-różowymi pisankami w stylu shibori.

Źródło: www.stylebyemilyhenderson.stfi.re

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Magdalena Chmielewska

napisał na 12.04.2017 - 15:05.

Comments