#SukcesNaMiarę – Profizorka

Agnieszka Kosior i Adam Stephan – twórcy kreatywnego duetu Profizorka stworzyli własną markę w zasadzie przez przypadek. Owocem ich współpracy są personalizowane projekty, które wychodzą poza schemat. Lampa w kształcie sprężyny, kolorowy żyrandol wyginający swoje ramiona w każdą stronę, a nawet….mikser! Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych :) Sprawdziliśmy jak to się wszystko zaczęło.

Co Was skłoniło do stworzenia własnej marki? Jak to się wszystko zaczęło?

Pomysł na robienie lamp wziął się trochę z przypadku. Zainspirowała nas lampa, którą widzieliśmy u znajomej i zrobiliśmy pierwszą, tylko… wprowadziliśmy własne poprawki żeby miała ładniejszą formę. Ta lampa się spodobała więc zrobiliśmy następną, i kolejną. Potem ktoś poprosił o lampę, która będzie spełniać pewne wymagania wnętrza i wymyśliliśmy lampy wyginane. Dzisiaj mamy to rozwiązanie już udoskonalone. Wszystkie lampy, które robimy możemy dopasować do indywidualnego wnętrza. Oprócz lamp w oplotach robimy lampy z bardzo różnych rzeczy, szukamy nowych inspiracji wszędzie. Cały czas zbieramy doświadczenia i mamy ich już spory bagaż. Najchętniej podejmujemy się nietypowych i trudnych zleceń.

Byliście wcześniej zawodowo związani z produkcją lamp lub rękodziełem?

Nie byliśmy wcześniej związani z produkcją lamp ale mieliśmy do czynienia ze światłem. Robiliśmy zdjęcia, a tu podstawą pracy jest praca ze światłem, umiejętne wykorzystywanie go i kreowanie odpowiedniego nastroju. Do tego oboje mamy bardzo duże zdolności manualne.

Jak wygląda proces powstawania lampy, od projektu do finalnego produktu? Jak dużo czasu i pracy wymaga taki proces?

Proces powstawania wygląda bardzo różnie. Inspirujemy się wszystkim co nas otacza. Czasem jest to prosta sprawa, coś nas zainspiruje, mamy już wypracowane rozwiązania techniczne i jesteśmy w stanie przełożyć to na nasze lampy. Innym razem mamy pomysł na lampę ale rozwiązania techniczne pochłaniają bardzo dużo czasu. Zależy nam na dbałości o każdy szczegół, na zachowaniu ciekawej formy lub przystosowaniu przedmiotów, które wcześniej służyły do czego innego. Czasem nowa lampa powstaje w ciągu jednego dnia, a czasem jest to miesiąc i więcej zanim sprawdzimy rozwiązania techniczne i przetestujemy projekt, zobaczymy jak świeci i jak się go użytkuje.

Wyróżnia Was możliwość personalizacji lamp. Czy klienci często proszą o dopasowanie zamówienia do swoich indywidualnych potrzeb?

Mniej więcej połowa lamp, które produkujemy jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb. Lubimy takie działania. Powodują, że cały czas się rozwijamy i mamy nowe pomysły oraz inspiracje do kolejnych projektów.

Co Wam daje obecność na platformie DaWanda?

Z DaWandą współpracujemy od początku powstania w Polsce. Dzięki DaWandzie poszerzamy krąg naszych odbiorców i mamy dostęp do zagranicznych rynków, w szczególności do niemieckiego. To daje duże możliwości rozwoju. Chcemy robić coraz ładniejsze i lepsze lampy. Chcemy wiedzieć co lubią klienci nie tylko w Polsce.

Jak wyglądają Wasze plany na najbliższe miesiące?

Chcemy zwiększyć sprzedaż lamp, które już mamy. Pracujemy również nad zupełnie nowymi wzorami. Chcemy zwiększyć produkcję lamp na indywidualne zamówienia i mamy nadzieję zmienić pracownię na dużo większą. Wszystkie te działania są już w pewnym stopniu zaawansowane.

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Magdalena Chmielewska

napisał na 25.04.2017 - 11:59.

Kategoria: Aktualności

Comments