Skórzana nerka – nowy trend na mieście?

Nerka debiutowała w latach 90. i znamy ją głównie w sportowej odsłonie. Tymczasem wraca w wielkim stylu, wręcz wkracza na salony jako skórzana nerka, zstępując torebkę na ramię. Skórzana nerka na biodrze idealnie pasuje do miejskiego stylu: jeansów, luźnych t-shirtów, ale też pięknie komponuje się jako pasek do kwiecistej sukienki w stylu boho. Absolutnie nie kojarzy się już z dresiarzami, białymi skarpetkami czy sprzedawcami na bazarkach. Skórzana nerka, wykonana ręcznie z naturalnej skóry, posłuży z pewnością wiele lat. Mamy dla was kilka propozycji skórzanych nerek w różnym stylu.

Niewielu wie, że historia skórzanej nerki sięga XVI wieku, kiedy to kobiety pod spódnicami przywiązywały za pomocą wstążki torebki w kształcie prostokąta lub gruszki. Były wówczas idealnym miejscem na schowanie sekretnych przedmiotów i pełniły funkcję kieszeni. W połowie XVII wieku wyparły je ozdobne, ściągane woreczki. Tych jednak używali głównie mężczyźni.

Dziś skórzana nerka wraca i pełni niemal tę samą funkcję co w XVI wieku, jednak nie trzeba jej ukrywać, a wręcz należy eksponować.

Czarna skórzana nerka

Alicja Getka Lab

 

 

 

 

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Monika Skuza

napisał na 01.08.2017 - 16:43.

Kategoria: Aktualności, Moda

Komentarz

  1. brytyjka (08.08.17 15:10 Uhr)

    Wolę jednak klasyczne nerki, niż te koperty :)

Comments