Jak zmierzyć palec i kupić pierścionek przez internet?

Pewnie nie raz trafiłaś w internecie na pierścionek marzenie, ale nie potrafiłaś go zamówić, bo nagle w głowie zrodziło ci się zasadnicze pytanie: ale jaki ja mam właściwie rozmiar? Na sprawdzenie rozmiaru pierścionka są dwa sposoby: jeden tradycyjny i jeden domowy. Każdy się sprawdzi.

1 Odwiedź jubilera lub sklep z biżuterią.

To najłatwiejsze rozwiązanie, jeśli chcesz mieć 100-procentową pewność, jaki rozmiar pierścionka będzie pasował np. na twój serdeczny palec u lewej dłoni. Jubilerzy posługują się specjalnymi narzędziami pomiarowymi w postaci stożków z rozmiarówką lub obrączek testowych. To metoda na pewniaka ;)

2 Zmierz obwód palca.

Wybierz palec, na który zamierzasz nabyć pierścionek. Weź pasek papieru lub nitkę i owiń go wokół palca tak, by móc swobodnie zaznaczyć punkt styku papieru (nie zaciskaj nitki czy papieru zbyt mocno). Zaznacz ten punkt, a następnie rozwiń papier i zmierz dokładnie linijką długość obwodu palca. WAŻNE! Mierz palec na wysokości drugiej kostki od góry. To da ci gwarancję, że kupiony pierścionek przejdzie przez najgrubszą część palca :). Istotna jest też pora mierzenia palca. W upał często palce puchną, szczególnie pod koniec dnia. Zmierz więc rozmiar najlepiej w środku dnia. Zdjętą miarę zapisz w mm i porównaj z tabelą poniżej. Masz tu przyporządkowane dokładne obwody palca do rozmiaru pierścionka – to ten główny, wewnątrz obrączki.

Pamiętaj też, że większość jubilerów, którzy sprzedają swoją biżuterię online, w ramach zamówienia bez problemu zwiększą lub zmniejsza twój pierścionek na życzenie o jeden lub dwa rozmiary.

Udanych zakupów! Obejrzyj pierścionki na DaWandzie. Może szukasz pierścionka zaręczynowego? Dowiedz się, jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy ;)

 

 

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Monika Skuza

napisał na 14.11.2017 - 23:55.

Comments