Wióry lecą – podręcznik stolarski dla początkujących – przedsprzedaż

“Wióry lecą” to przemiła stolarnia na Mokotowie. Teraz jej założyciele, Kasia Sawko i Michał Malikowski oddają w nasze ręce niezwykły podręcznik stolarski. Powstał z myślą o tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z obróbką drewna i nie wiedzą jak, a także dla tych, którzy mają już jakieś doświadczenie i chcą uporządkować wiedzę. To książka dla tych, którzy kochają drewno i chcą się nauczyć, jak samodzielnie realizować stolarskie projekty – od stojaka na papier toaletowy po regał z szufladami.

Książkę zaczynają od opowieści o tym, co stoi za wiórowym sukcesem i czym kierują się w pracy. Następnie przedstawiają kilkoro stałych bywalców swojej stolarni.

Kolejne rozdziały pomyślane są tak, żeby możliwie gładko wprowadzić wszystkich w świat stolarki. Opisują w nich przystępnie gatunki drewna, narzędzia, materiały i rutynowe czynności wykonywane w warsztacie. Uczą też podstawowych technik połączeń drewna.

Crème de la crème tej książki to 25 instrukcji, krok po kroku opisujących powstawanie wybranych projektów, od taboretu po ramę łóżka czy biurko z szufladą.

Autorami książki są osoby związane z „Wióry lecą” – miejską stolarnią, realizującą program warsztatów stolarskich dla amatorów. To tysiące godzin przeprowadzonych zajęć i setki mebli oraz akcesoriów z drewna. W książce można więc znaleźć głównie praktyczne informacje poparte świetnym doświadczeniem. Kasia i Michał wydali książkę we własnym zakresie, bez wydawcy. DaWanda jest jednym z partnerów podręcznika.

Polecamy zakup książki w przedsprzedaży: Wióry lecą – podręcznik stolarski dla początkujących

Podobał Ci się ten post? Podzielić się nim ze znajomymi:

Post przez Monika Skuza

napisał na 21.11.2017 - 17:19.

Comments